افتتاح هنرستان «دکتر شهرام فرجی» در شهرستان مراغه

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان، هنرستان دکتر شهرام فرجی که کلنگ آن در خرداد ۱۳۹۴ به زمین زده شدبود پس از دو سال ساخت و ساز بی‌وقفه در تاریخ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
دکتر شهرام فرجی، مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان کشور در آیین افتتاح بزرگترین هنرستان کشور با اشاره به خدمات فرهنگی و اجتماعی بنیاد گفت: حمایت از اقشار نیازمند، کودکان بی‌سرپرست، زنان سرپرست خانوار، تامین جهیزیه زوج‌های نیازمند، آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و نیز احداث مراکز آموزشی و درمانی از جمله اهداف این بنیاد نیکوکاری است.
پدر دست های مهربان افزود: هم‌اکنون ۱۲ شعبه از بنیاد دست‌های مهربان در سراسر کشور به فعالیت‌های حمایتی از اقشار نیازمند می‌پردازند که برآیند این فعالیت تحت پوشش قرار گرفتن 15هزار مددجو زیر چترهای حمایتی این بنیاد بودهاست.
دکتر فرجی در بخش دیگری از حرفهایش به طرح‌های در دست اجرای این بنیاد در کشور اشاره و اضافه کرد: علاوه بر طرح‌ها و برنامه‌هایی که طی این سال‌ها انجام شده، هم‌اکنون احداث اولین مدرسه اوتیسم ایران در اصفهان، بیمارستان ۱۲۵ تختخوابی کرج و یک مدرسه ۶ کلاسه در شیراز، از جمله طرح‌های در دست اجرای بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است. وی در خصوص احداث هنرستان مراغه افزود به احداث هنرستان ۱۸ کلاسه مراغه توسط این بنیاد اضافه کرد: کار ساخت این هنرستان از سال ۹۴ در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در این شهرستان آغاز شده و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری و بهرمندی هنرجویان این منطقه است.
همچنین ظفر محمدی فرماندار مراغه در آیین افتتاح هنرستان ۱۸ کلاسه شهرام فرجی ضمن قدردانی فراوان از دکتر فرجی به‌عنوان نیکوکار مدرسهساز این هنرستان گفت: مشارکت نیکوکاران با فرهنگیان و معلمان در عرصه تعلیم و تربیت، کار حسنه‌ای است که دارای پیامدهای مثبت فرهنگی و اجتماعی برای جامعه است.
وی با بیان اینکه احساس مسئولیت دکتر فرجی در توسعه مدارس و فضاهای آموزشی در این شهرستان قابل تحسین و تقدیر است ادامه داد: مدرسه‌سازی توسط نیکوکارانی چون مدیرعامل بنیاد دست های مهربان، فرصت مناسبی برای کمک به توسعه آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسل‌های آینده جامعه است.
جلیل اسلامی مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در بخش دیگری از مراسم گفت: ایجاد هنرستان‌های مختلف از جمله آموزشکده‌های فنی، کشاورزی و تربیت‌بدنی و همچنین وجود ۱۳ مدرسه شبانه‌روزی در نقاط مختلف، به ویژه در مناطق محروم از ظرفیت‌های موجود در بخش آموزش و پرورش این شهرستان است.وی با اشاره به نقش مشارکت‌های مردمی در توسعه بخش‌های آموزشی مراغه ادامه داد: خیران مدرسه ساز در سال‌های اخیر همواره در توسعه این فضاهای آموزشی که از ضرورت‌های عرصه تعلیم و تربیت در این شهرستان بوده، گام‌های بزرگی برداشته‌اند.
هنرستان ۱۸ کلاسه دکتر شهرام فرجی در چهار طبقه ساخته شده که تمام هزینه‌های ساخت و ساز و راه‌اندازی آن را بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تأمین کرده است. این هنرستان با میانگین ظرفیت پذیرش ۵۰۰ دانش‌آموز، در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع واقع شده و زیربنای آن ۴۲۰۰ متر مربع است. گفتنی است این هنرستان، امکانات متعددی از قبیل هشت کارگاه بزرگ، چند آزمایشگاه، سالن‌های همایش و سایر نیازهای یک فضای آموزشیِ استاندارد را در خود جا داده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *